úJJ HONLAPOM VAN NÉZZÉTEK MEG :) http://ezo26.webnode.hu/

Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak.

Az egész történet Afrikában kezdődik, mikoron az egyiptomi papok egy görög látogatónak, Solonnak, egy titokzatos aranyváros történetéről meséltek, ami nyom nélkül elpusztult.

A görögök az eltűnt város történetét évszázadokon át mesélték, míg Solon egyik leszármazottja Platón részletességgel meg nem örökítette az elbeszélést.


Egy virágzó városról írt, ami egy széles, magas fennsíkon terül el, egy óriási szigeten. A ragyogó város falait arannyal és nemesfémekkel borították, hatalmas vízhálózata, fejlett kereskedelmi hálózata volt, és lenyűgöző katonai erővel bírt.

A birodalmat egy csapásra eltüntette egy szörnyű kataklizma. Egy éj alatt elsüllyedt a tengerben, és nyoma veszett, azóta senki sem tudja hol van valójában.


 Mígnem, 1967-ben a régészek megtalálni vélték Atlantiszt. A Kelet-Mediterrán térségben Théra szigetén egy eltemetett városra bukkantak. A város lakosságát 3,5 ezer évvel ezelőtt egy szörnyű katasztrófa pusztította el, mikor egy vulkán kitört. A történelem legnagyobb vulkánkitörése Théra szigetén zajlott.

A vulkáni hamu által betemetett város lakosai a Mínoszi kultúrához tartoztak. A leletek hihetetlen gazdagságról és kifinomult ízlésről tanúskodtak. A házak falait pazar freskókkal díszítették. A civilizáció állapota majdnem megegyezik azzal, amit Platon leírt.

Egy dolog nem egyezik csupán: a thérai város kora. Platon szerint Atlantisz Solon előtt 9000 évvel pusztult el, a várost pedig csupán 900 évvel ezelőtt temette be a hamu.

Lehet, hogy csak Platon tévedett a város korát illetően?

Ugyanakkor Platon szerint egy egész birodalom veszett oda. A Mínoszi civilizáció központja Krétán volt, ami 70 mérfölddel távolabb esik Thérától, és a kitörés sem érintette.


A tudósok második feltételezése Atlantisz helyét illetően Trója.

Igaz, Trója nem süllyedt a tengerbe, és nem egy éjjel pusztult el, de sok hasonlóságot fedeztek fel a két város építészetében.

Atlantisz hegyen fekszik, egy kivételesen szép és termékeny síkságon, akárcsak Trója, melyet csatornák kötöttek össze a tengerrel.

A Trója előtt terülő síkságon hatalmas méretű vájatokat találtak, ami összekötötte a várost a tengerrel. Ezek a vájatok lehettek akár csatornák is, melyeken a vitorlások a tengerből behajózhattak egyenesen a város szívébe.


A vájatok a tengerszint felett 11 méterrel helyezkednek el, tehát képtelenség behajózásra használni, de a földmozgások miatt elképzelhető, hogy 3000 évvel ezelőtt ezek a csatornák összekötötték Tróját a tengerrel.

A legnagyobb eltérés ebben az elméletben: a trójai síkság négyszer kisebb, mint az atlantiszi.


Platon szerint Atlantisz akkora szigeten helyezkedik el, mint Libia, és Ázsia együtt, és Herkules oszlopain túl van, az Atlati óceánon. A görögök Herkules oszlopainak a Giblaltári szorost nevezik...

Ebből adódott az új ötlet, hogy Atlantisz nem máshol keresendő, mint az Atlanti óceán másik felén fekvő Bolíviai fennsíkon, se ez nem más, mint Tiwanaku.

Ma ezen a vidéken a talaj szerény termőképességgel bír, de az őslakosok tudták hogyan kell ezt tízszeresére növelniük. Hatalmas öntözőcsatornákat építettek, így elérték, hogy bőven legyen felesleg élelmiszerből, ami a gazdagságot hozta meg számukra.

A régészeti ásatások során kiderült, hogy hatalmas kőtömbökből építkeztek, az összekötéseket olvasztott rézzel készítették, ami nagy hozzáértésről tanúskodik.

Kivételesen gazdag város volt, falait arannyal borították, a homlokzatokon ma is találtak aranyszegecseket.

Ha messziről a városra néztek, az aranyhomlokzat visszatükrözte a napfényt.

Kereskedelmük igen fejlett volt, hatalmas lámakaravánok vitték a pazarabbnál pazarabb árukat, megdöbbentő mennyiségben, ami óriási kereskedelmi központtá tette Tiwanakut.

Kiemelkedő katonai erejét harcos régészeti leletek bizonyítják. Tiwanaku uralta az Andok körzetét, hiszen uralma alá tartozott Chile, Peru, és Észak-Argentína is.

Jól ismerték a naptárt, titkát csak a királyok tudhatták, s ezzel a nép fölé emelkedtek, ők voltak a térség mindenhatói.

Vallásuk nagyon erőteljes volt, nyomai még ma is megtalálhatók az ajmara kultúrában.

Tiwanakut azonban sokkal korábban létrehozták, mint Platon írásai keletkeztek, így felvetődik, hogy talán mégsem jó úton járunk, ha ide képzeljük az eltűnt birodalmat.


Van egy másik nagyon érdekes jelenség Mexikó környékén. A sűrű őserdő mélyén a kutatók az Olmék Birodalom maradványaira bukkantak. Kultúrájuk Platon előtt 1000 évvel korábban virágzott. A szoborleletek vonásai érdekes módon nem tipikus amerikai benszülötteket ábrázolnak, sokkal inkább elevenítik meg a negroid ember arcvonásait.

Feltételezhetjük, hogy nyoma maradt bizonyos afrikai látogatóknak. Felmerült az a feltételezés is, hogy a szobrok az uralkodók portréinak stilizált ábrázolása. A szobrok körszakállal rendelkeznek, de ezen a területen a benszülötteknek genetikailag nincs nagy arcszőrzete.

A vizsgálatok kiderítették, hogy ebben az időben az óceán áthajózása technikailag kivitelezhető volt. Ha az afrikaiak átkeltek az óceánon, így feltételezhető, hogy a visszautat is megtették, és elmesélték Atlantisz történetét.


De megvizsgálhatjuk fordítva is, miszerint az amerikai indiánok szelték át az Atlanti-óceánt, magukkal víve virágzó civilizációjuk történetét. Az olmékok tengerjárása nem bizonyított, de a majáké igen, hiszen maga Kolombusz is találkozott maja kereskedelmi hajókkal a Karib térségben.

Tiwanaku körzetében a lehetőségek adottak voltak az óceán áthajózására.


A görögök és egyiptomiak jól ismerték Amerikát? Atlantisz maradványai Amerikában vannak? Tiwanaku birodalom idejében nagy jelentőséggel bírt a Titcaca tó, amelyben tiwanaku korablei leleteket fedeztek fel. Talán a víz tükre alatti mélységben fekszik Atlantisz városa?




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 55
Heti: 125
Havi: 612
Össz.: 115 250

Látogatottság növelés
Oldal: Atlantis legenda
úJJ HONLAPOM VAN NÉZZÉTEK MEG :) http://ezo26.webnode.hu/ - © 2008 - 2024 - nemeth-ezo.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »